آپارتمان زرین

Close

مسئولیت حجم سبز: طراحی
سال اتمام: 2018
مکان پروژه:اصفهان، ایران
مساحت کل پروژه:170مترمربع/ زیربنا: 430
سازه: پویا تهرانی – رضا حامی
تاسیسات مکانیک: رسول ایزدی
تاسیسات برقی: کامران افقری
عکاس: فرشید نصرآبادی

کاربری: مسکونی

ساختمان زرين با مساحت زيربناي 423 متر مربع داراي 3 طبقه مسکوني است. طبقه همکف پارکینگ قرار دارد. طبقه اول یک واحد مسکونی و طبقه دوم و سوم ساختمان دوبلکس است.
ایده اصلی حول ایجاد یک حوضه ارتباطی در سطح و ارتفاع و شکل دهی ساختمان بر اساس این تقسیم بندی است. این فضای ارتباطی از همان ورودی کشش دید را تا انتهای ساختمان تامین می کند.
به نظر ما یکپارچگی بین فضاهای ارتباطی، ساختار و فضاهای اصلی نوآوری اصلی ساختمان است. همانطور که در دیاگرامها نشان داده شده است حوضه ای اصلی بین دو دیوار سازه ای که البته به صورت منقطع طراحی شد برای فضای ارتباطی عمودی در نظر گرفته شده است و حوضه ای که در عرض بیشتر قرار گرفته فضاهای اصلی را شک می دهند.فضای روز در قسمت جنوبی و فضاهای شب در شمال ساختمان طراحی شده است. پوسته جنوبی به وسیله سایبانهای متحرکی محافظت شده است. این سایبان متحرک در زمانهای تابش حداکثری سایه بر روی پوسته جنوبی را تامین می کند.
در قسمت شمال با توجه به قوانين مربوط به مشرفيت در شهر اصفهان به شکل پوسته اي مشبک آجری طراحي شده است. جبهه شمالی در همکف دو دسترسی سواره و پیاده را تامین می کند که منطبق با امتداد ساختاری ذکر شده اصلی ساختمان است. این امتدادها در روی پوسته نیز حفظ شده اند. و تقسیم بندی اصلی از آجر بومی اصفهان به شکل مشبک هایی با جزئیات اتصال خاص طراحی شده است که دید را تا ارتفاع مقرر محدود می کند .

2015, آجر, اصفهان, ساخته شده, مسکونی و ویلایی

این یک وبسایت حرفه‌ای است که نیاز به یک مرورگر مدرن و به روز دارد.

همین امروز به روزرسانی کنید!