آپارتمان مرداویج

Close

مسئولیت: طراحی و اجرا
سال اتمام: 2017
مکان پروژه: اصفهان، ایران
مساحت کل: 340/ مساحت زیربنا: 1340
سازه: پویا تهرانی- رضا حامی
تاسیسات مکانیک: بابک صالح پور
تاسیسات برق:یاور صداقت کیش
عکس: فرشید نصرآبادی

این پروژه کاربری مسکونی داشته و هر طبقه برای یکی از اعضای خانواده یزدانی طراحی شده است.
با توجه به کاربری مسکونی پروژه ایده طراحی در راستای نیاز های کاربران قرار گرفت. یکی از چالش های این پروژه تنوع نیازهای کاربران و هماهنگ کردن آنها با یکدیگر بود. در زیر اولویت های هر یک از این کاربران آورده شده است.
پدر بزرگ و مادر بزرگ : ما دو نفر هستیم و به فضای ساخته شده زیادی نیاز نداریم. فضاهای نیمه باز برای ما دلچسب تر است. ترجیح می دهیم در کنار اتاق خواب خود تراس بزرگی داشته باشیم که در شب های بهار و تابستان درهای اتاق را کامل باز کنیم. این برای ما مطبوع تر است که از هوای خنک بیرون استفاده کنیم تا از سرمایش کولر.
ورزشکار: من یک مربی ورزش هستم و به واسطه شغل تعریق زیادی دارم بنابراین ترجیح میدهم هر بار که از ورزش می آیم دوش بگیرم. در بهار و پاییز درهای تراس را باز کنم و بعد از یک حمام دلچسب، از آفتاب مطبوع بهار، زمستان و پاییز استفاده کنم. بنابراین در بدنه اتاق من دو حمام در نظر گرفته شود. یکی حمام آفتاب (تراس) و یکی حمام آب… .
هنرمند: من دوست دارم اتاقم بهترین نقطه دنیا برای من باشد. وقتی در حال کار هستم بتوانم دید خوبی به فضای بیرون داشته باشم و روبروی من هیچ چیز مزاحم دید من به بیرون نباشد. حتما یک فضای نیمه باز اختصاصی برای خودم می خواهم که گاهی انجا را برای کار کردن انتخاب کنم.
برای فروش: هدف کارفرما در نهایت فروش این طبقه بود. بنابراین ما به دنبال الگویی بودیم که فرایند فروش را تسهیل نماید. پرس و جوهای محلی نشان داد که در صورتی که اتاق جنوبی دارای تراس و حمام اختصاصی باشد از نظر مشتریان یک امتیاز محسوب می شود. بنابراین تیپ طبقه ورزشکار (با عمق تراس کمتر) برای واحد پایین در نظر گرفته شد. بزرگترین هدفی که در این پروژه دنبال شد حذف ضواید و اضافه کاری های بی دلیل و بی اساس در مرحله طراحی و اجرا جهت خود نمایی ساختمان بود. در این پروژه سعی شده اصالت فرم و فضا و مصالح حفظ شود و این پیوستگی در تمامی مراحل طراحی از سازماندهی اولیه تا جزئیات اجرایی و نهایتا اجرا حفظ شود. فرم نما توصیفی از اتفاقات داخلی و اتفاقات داخلی توصیفی از نیازهای کاربران بوده است که به شکلی معمارانه ساماندهی شده است.

2014, آجر, اصفهان, ساخته شده, مسکونی و ویلایی

این یک وبسایت حرفه‌ای است که نیاز به یک مرورگر مدرن و به روز دارد.

همین امروز به روزرسانی کنید!